Förgylld och bronserad. Bord med genombruten dekor av rocailler och bladverk. Marmorskiva. Spegel med genombrutet krön. L 69. B 37. Total H ca 250.
Sprickor. Repor. Krackelyr. Skador. Skiva med smärre nagg.