Tornedalsmodell. Märkt COP, C O Persson AB. Haparanda.
11 bordsskedar. 12 bordsgafflar. 12 bordsknivar.
12 matknivar. 12 fiskgafflar. 12 fiskknivar. 1 Fiskspade. 2 såsskedar. 2 serveringsskedar. 1 serveringsgaffel. 1 sockertång. 8 kaffeskedar. 1 konfektsked. 1 efterättssked.
12 efterrättsknivar. 1 assiettgaffel. Knivbladen i rostfritt.
Bruksslitage. Repor.