COCKTAILSKÅLAR, 6 st, porslin, Piero Fornasetti, Milano Italien 1900-talets andra hälft..
Dekor med guld och svart stiliserad dekor prydda med texter: "Almonds", "Cheese","Sausages", "Onions", "Olives", "Peanuts". H 5.
Slitage, repor, dekor bortfall.