Muut
337579

KÄRL SAMT FLASKA FÖR KOSMETIKA, 6 st, glas, Medelhavsområdet, troligen 500-800-talet e Kr.

Tärningsformade med reliefdekor, balusterformad flaska. H 1-3,5.

Slitage, nagg, iriseringar, flagor.

Alkuperä - Provenienssi

Antikhandlaren Eva Rudenschöld, Stockholm.

Lähtöhinta
2 000 SEK