6 stolar i björk, rygg med snidad växtdekor, stoppad sits. Matbord i ek med iläggskiva (L 55). Svarvade ben på hjultrissor. L 125, B 125, H 78.
Iläggskiva ej fanerad eller behandlad. Slitage. Märken. Senare klädsel.