THAGE LUNDSTRÖM-BJÖRN, olja på duk, sign o dat -1971.
Á tergo: "Orginal" "Malta" olja efter skiss 1967. L Björn -1971. Ungdomar en afton på en bänk med utsikt över medelhavet anno år -1967.
Ytsmuts. Krackeleringar.