Herr, Omega, Record W.co, Mitad savonett niello, Elgin vitmetall, ankargång, plastglas och mineralglas. Ett ur med guldfärgad urtavla, diam 44-53mm. 5 klockkedjor medföljer varav 4 i double och en i hårarbete, l 35-49,5.
Slitage. Repor. Omega med omfattande slitage, skadad urtavla. Ett ut med skadad visare och spräckt glas. Ej funktionstestade. Niello med slitage. Slitage på klockkedjor.