TOALETTBORD OCH PALL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Målad. Delvis bronserad. Kannelerade ben. Uppsats med 3 speglar varav 2 ställbara. 3 sarglådor. Pall med fast stoppad sits. L 104. B 38. H 126. Pallens sitthöjd 45. Nyckel finns.
Smärre repor och slagmärken.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?