Burk i form av en buss. Litograferad i mintgrön med röda detaljer. Märkt "Ystad -Haparanda". Inskription på insidan av lock " Köp Engwall Hellberg AB:s rostade kaffe i paket". L ca 33.
Slitage. Repor. Rispor. Smuts. Lackskador. Senare tillsatt dragsnöre.