Soffa, två fåtöljer samt bord. Lösa sitt- och ryggdynor klädda i blommigt tyg. Bord med glasskiva. Soffa, L 150. Bord, L 120, B 70, H 54.
Slitage. Sits med skador, omarbetad och förstärkt. Soffans tyg med hål. Omklädd.