Bestående av soffa, 2 karmstolar, 4 stolar samt salongsbord. Förgyllda och bronserade med rik pastellagedekor. Stolar och soffa krönta med lagerkrans och musiktroféer. Karmar avslutade med bockhuvuden. Salongsbord med stenskiva, l 86, b 58, h 70. Soffans l 130.
Bruksslitage, senare bronsering och förgyllning. Renoverade och kompletterade. Skyddsklädsel. Sidostycken och ryggbrickor medföljer samt en del saknas.