Herrfickur, Halda fickursfabrik, Nr 21150, med Z-urverk, diam 5.
Damur, märkt Remontoir 10 rubis, cylindergång, diam 3,5.
Funktionen ej kontrollerad. Bruksslitage. Repor. Emaljskador på urtavla. Smärre färgbortfall på de röda siffrorna på herruret.