CARL LARSSON, efter, etsningar, 6 st, osign, tryckta 1983, från originalplåtar, numr. 77/360, Hjert&Hjert.
Innehåller "AnnaStina" 1911, 30x23. "Barbro" 1911, 14x11. "Flicka på huk" 1911, 24,5x19,5. "Självporträtt" 1912, 22x29,5. "Pojke med svärd" 1916, 27,5x22,5 och "Ung flicka" 1917, 29,5x19,5.
Bruksslitage, veck, fläckar. Mapp med skador.