Korut
327224

GARNITYR, 4 delar, silver och färgade glasstenar, emalj samt pärlor. Märkt PV. 1900-talets början.

Förgyllt. Halsband med hänge. L ca 42. Armband med sammanlänkade segment, säkerhetskedja. L ca 20. Örhängen, ett par, med skruv. L ca 5,5. Ring. 17/53. Originaletui medföljer.

Slitage, skador. Dekorbortfall. Glasbitar med nagg. Del av säkerhetskedjan saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?