Förgyllt. Halsband med hänge. L ca 42. Armband med sammanlänkade segment, säkerhetskedja. L ca 20. Örhängen, ett par, med skruv. L ca 5,5. Ring. 17/53. Originaletui medföljer.
Slitage, skador. Dekorbortfall. Glasbitar med nagg. Del av säkerhetskedjan saknas.