Målad. Bord, 6 stolar, 2 karmstolar, sideboard och serveringsbord. Stolar med genombruten balusterbricka. Lös stoppad sits. Bord, 4 iläggsskivor. L 145 (total L ca 297). B 110. H 77. Sideboard, 3 dörrar med bakomliggande hyllplan. L 169. B 61. H 102. Serveringsbord, hyllplan samt lådor. L 96. B 57. H 102. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Avslag på sideboard. Visst färgbortfall.