PARTI MYNT OCH MEDALJER, mest silver och Sverige 1800-1900-tal. Silvervikten ca 300 gram.
Bla "För hästafvelns främjande", "Södermanlands läns K Hushållningssällskap", "Jubileums 2-krona, OscarII, minne af tjugofemårig regering", tre 2-kronor, "Trehundraårsminne av Konung Gustaf II Adolfs död".
Slitage, anlöpningar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?