STEKHUVAR, 2 st, pläter, bla Mappin & Webb, England tidigt 1900-tal.
Dekorerade handtag, den större med graverad dekor samt vapencrest för Familjen Russell med valspråket: "Che Sara Sara", möjligen för John Russell 3:e Baron Ampthill, l 30-36, h 20-25.
Ställvis hårt slitage, bucklor, repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?