NILS NILSEN BERGSLIEN, Olja på papper. Sign.
Tomte jagar katt. 32 x 43.
Papper uppfodrat på pannå.
Enligt uppgift funnits i familjen från före andra världskriget. Stpl e tergo Bergens Kunst og Antikvitetshandel Alfr Andersen. Samt etikett Oslo.