STOL, bär dat 1671, 1700-tal.

STOL, bär dat 1671, 1700-tal.

Svarvade ben, H-kryss och en infälld ryggbricka med spår av bemålning.

Bruksslitage. Märken och repor. Bär spår av målning på ryggbrickan. Torrsprickor. Maskstunget. Något ostabil.

Muut tiedot

Enligt uppgift från norra Hälsingland.

Lähtöhinta
1 200 SEK