Mangelbräda och rullbräda. Skuren dekor. Ägarmärkning. L 85 samt 75
Bruksslitage. Märken och repor. Maskstunget. Torrsprickor. Rullbrädan senare.
Enligt uppgift från norra Hälsingland.