Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

MATSALSMÖBEL, 11 del, rokokostil, sent 1800-tal.

Ek. Omfattande bord samt 10 stolar. Bord med skuren dekor, sammankopplade ben med kryss. L 140 (2 iläggsskivor) total L 256. B 108. H 78. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka. Skuren rocaille i sarg och krön. Lös stoppad sits.

Bord med repor och slagmärken. 1 stol med defekt fotavslutning. Stolar med repor och slitage. Fläckad klädsel samt slitage.

Lähtöhinta
15 000 SEK