Vitmålade med förgylld dekor. Krön med rosett samt lagerkrans, sargkant med rosettdekor, hörnfleuroner, ben med bladdekor. 2 karmstolar, 2 stolar, taburett samt badkarssoffa, L ca 195.
Skador. Klädsel med fläckar. Färgslitage. Nött. Märken.