Fat, Lars Lundwall, Jönköping, 1761-1780, varav ett fat möjligen Lars Lundwall. Stop, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1847-1900 samt ett stop med otydl stmpl.
Bruksslitage, bristningar och bucklor. Anlupna.