SPEGEL, sengustaviansk stil, runt sekelskiftet 1900.

Rak form, krön med flankerande kolonner, bemålat fält med bronserat kvinnoporträtt och korslagda akantuskvistar, nedtill dekor av putti. B 38, h 84.

Senare bemålning. Skador, färgbortfall. Slitage. Ytsmuts, färgrester.

Lähtöhinta
1 500 SEK