BÖCKER, 2 vol, "Konung Carl XII:tes historia", av J. Nordberg. Pet. Momma resp Peter Jöransson Nyström, Stockholm 1740.

Samtida helfranska skinnband med upphöjda bind och förgyllda dekorpräglingar.

Slitage, fläckar, insektsangrepp, ej genomgågna.

Lähtöhinta
2 500 SEK