VASER, 2 st, keramik, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, bla 1930.
Brunglaserat lergods med randdekor, signerad CINTRA GUSTAVSBERG KÅGE, höjd 30 cm. Grönglaserat stengods med randdekor, signerad GUSTAVSBERG KÅGE 1930, h 18,5 cm.
Slitage, möjligen andra sortering.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?