HALSBAND MED ÖRHÄNGEN, silver, 4 delar, Stigbert, Engelbert Heribert AB Stockholm 1942 resp 1950.
Rektangulärt hänge med infattad bergkristall, h 3,5 med ögla, kedja med stavlänkar, l 56. Örhängen utan stämplar, stavlänk med hänge av infattad bergkristall, h 2,5, stift.
Slitage. Stoppers saknas. Hänget med två mindre hörnnagg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?