Sockertång, Lars Granberg, verksam 1788-1806, Stockholm.
Sockertång, Magnus Lind, verksam 1770-1788, Stockholm.
Sockertång, otydliga stämplar, 1796.
L 15,5-14,5.
Bruksslitage. Monogramgravyr.