Teak. Beslag av aluminium. 12 hyllplan medföljer (L 80. B 31-47). Brickmärkt. L 188. B 47. H 205.
Slitage. Slagmärken. Repor. Smärre fanerskador. Några delar solblekta. Några fläckar. Genomborrade bakstycken.