Kellot
319195

ARMBANDSUR, med stelt armband 18k guld, Election Watch Company, Grand Prix Election 1914. 1940-tal. Tot vikt 77g.

Manuell, cremefärgad urtavla med liten sekundvisare, plexiglas. Diam 3,4. Senare armlänk 18k guld, stelt, öppningsbart, omkr 20.

Ej funktionstestad. Mindre repor på boett. Buckla. Anlöpning på urtavla, index och visare. Bristningar på länk.

Lähtöhinta
12 000 SEK