Bord samt 10 stolar. Mahogny, två pelarben med tredelad grenfot. Hjultrissor. Två iläggsskivor. Bordets L (92 + 92 + 46 + 46), b 122, h 76. Stolarna av Hepplewhite-typ.
Ställvis hårt slitage. Repor. Smärre skador.