CARL OTTO HULTÉN, spelkort samt bok, blandteknik, "The years of anticipation, 1944-1955", sign, EA, Stockholm, 2008.
Spelkort med trollmotiv, sign och dat 1946, kortstorlek, 6x8,5. Samt bok i fodral. Publicerad i samband med utställningen CO Hultén- "Pionjäråren 1944-1955", på Galerie Bel'Art 25 oktober - 20 november 2008. Utgiven av Galerie Bel'Art.
Slitage. Mindre fläck på spelkort. Repor på fodral. Ej genomgången.