Två boetter, vit emaljurtavla med liten sekundvisare och minutvisare, Diam 5,2. Urtavla, boett och urverk märkta Omega. Boettnr 1606620.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor. Ytsmuts på urtavla. Glas med skador. Bucklor på boett. Bygel med repor.