Herrur, kronograf, liten sekundvisare och minutvisare, kopparfärgad urtavla med arabiska siffror, plexiglas. Diam 3,7. Svart läderband.
Ej funktionstestad. Boett med repor och enstaka bucklor. Krona med slitage. Slitage på läderband. Plexiglas med repor. Urtavla med anlöpningar.