BÖCKER, 2 st, "Bacchi Tempel, öpnadt vid En Hieltes död" resp "CM Bellmans Skaldestycken efter CM Völschows manuscripter" senare delen, Stockholm 1783 resp 1814.
Hel- resp halvfranskt skinnband.
Slitage, smärre skador på bokbanden, Bacchi Tempel med ett flertal skadade sidor och pappersförluster, ej genomgångna.