Kvadratisk fotplatta. Kolonnformat skaft. Hängande kedjor. H 23.
Bruksslitage. Nagg. Märken och repor. Ljusmanschetter saknas. Kedjor löst hängande och saknas. Något sned. Äldre lagning.