Sk Hunting table. Ovalt soffbord med klaffar och utfällbara sidor. Kopplade ben. Mahogny. B ca 42, utfällt ca 91. L ca 151. H ca 53.
Slitage. Repor. Nagg. Fanerskada.
Enligt uppg från kund, köpt på Nk:s möbelavdelning i början av 1990-talet.