Hög karaff med silverskodd mynning, ostämplad. H 22. Låg karaff med silverskodd kant, Birmingham 1900-talets början. H 15.
Slitage. Kantnagg. Invändig beläggning. Höga karaffen ursprungligen del av bordssurtout.