ANDERS ZORN, etsning, signerad med blyerts. Dat i tryck 1913.
"Grunt" plåtstrl 29,8 x 19,8 cm. Ram med sprucket glas.
Missfärgad, enstaka fläckar, något gulnad. Ej examinerad ur ram.
Asplund 259. Hjert & Hjert 269. Lidbeck 259.