Båda med ankargång, två boetter silver, vit emaljurtavla med liten sekundvisare, plexiglas. Diam ca4,9.
Ej funktionstestade. Ett glas med spricka. Slitage. Repor. Rester av förgyllning. En med obetydlig skada på urtavla en med skadad urtavla.