Muut
311120

SKRIN, märkt Jacob Siölin, nr 299, Köpings hallstämpel, 1700-talets andra hälft.

Kvadratisk form. Alfrotsfanér. Insidan klädd i metall. L 19,5, B 14, H 9,5. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Nycklehålsskylt saknas. Fanerskador. Torrsprickor. Äldre lagningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK