Två cylinderformade vaser i olika storlek, en oval vas, ett par vaser med konvex buk och avsmalnande hals, ett par små urnor, tre mindre fat, ett större fat. Vasernas h 5-12. Fatens l 8,5-24.
Skador. Slitage. Ytsmuts.