Muut
309467

JAKTTROFÉ, älghuvud, omkring sekelskiftet 1900.

Mått vägg till nos 82, mellan hornens yttersta spetsar 107.

Sedvanligt slitage, hål på höger öra.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift från familjen Röhs, Munkebergs säteri, Hjo.

Lähtöhinta
4 000 SEK