Prins Carl, sign o dat 1928, Ateljé Jaegers stämpel, i kronprydd ram. Prinsessan Ingeborg, sign o dat 1931. Hovfotograf Jaegers sign. Bildstorl 16 x 22 resp 16 x 23.
Slitage, Ingeborgs foto med fuktfläckar. Ej examinerade ur ram.
Föreståndarinnan för Röda Korsets sjukhem i Stockholm.