Sigillstamp i sten och metall, tresidig. L 4,5. Fickur i metall och silver. Ett märkt Norton, ett märkt Hutchinson. Diam 5,5.
Slitage. Fickuren med smärre skador, båda defekta. En saknar visare och glas. Urtavlorna med sprickor. Funktion ej kontrollerad.
Bengt Fredins samling.