Fyra karmstolar samt soffa. Skuren dekor, krön i form av rosor. Svarvade samt kannelerade ben, förgylld. Klädda i textil med motiv av antikiserande kärlekspar i mörkblått och beige. Soffans längd ca 170.
Slitage. Smärre avslag, sprickor, mindre lagningar.