Björk. Rak form. 4 lådor i fronten. Översta lådan med lådinredning. Draghandtag i mässing. Nyckelskyltar i läder.
Bruksslitage. Märken och repor. Renoverad. En liten låda saknas på insidan samt dragknoppar. Översta lådan f.d. skrivlåda. Nyckel saknas.