GABRIEL BURMEISTER, triptyk, akvarell, sign o dat 1911.
Siljan. Tre samramade bilder, en ca 59x76, samt två stycken med cirka mått 53x46.
Ej examinerad ur ram. Ram med slitage och rispor.