CHRISTER STRÖMHOLM, Silvergelatinfotografi, bär påskrift Christer Christian a tergo.
"Kyssen". Bildyta 23 x 17 cm. Bladstorlek 24 x 18,2 cm. Oramad. Bär påskrift "Christer Christian Brantingsgatan 28 Stockholm Sweden" a tergo.
Slitage.
Ytsmuts.
Ytliga repor.
Smärre skador.
Christer Strömholm använde sig av pseudonymen Christer Christian i början av sin karriär.